10 000 hodín. (Na čom čakáte? Začnite teraz.)

, že všetci počuli o novej knihe Malcolm Gladwell? Nazýva sa odľahlé hodnoty: príbeh úspechu.

V strážcovi je výňatok, ktorý je fascinujúci; Mali by ste ísť čítať celú vec (a pozrite sa na jeho pop! Tech Talk, Aj), ale tu je dvojminútová takeaway: Keď sa pozrieme na ľudí, ktorí sú na vrchole svojej hry, nie je toľko, že sú toľko Fantasticky talentovaný – je to oveľa viac, že ​​dali v tej dobe. ako dlho? Asi desať tisíc hodín, ak chcete byť najlepší z najlepších. (Ak chcete byť len dobrý, strieľať 8 000 hodín, a ak ste v poriadku s tým, že ste práve severne od Mediocre, 4000 hodín.)

Šaty vyššie je niečo, čo by som rád, jedného dňa, aby som bol schopný urobiť. (Je to Charles James Butterfly šaty, z múzea histórie Chicagu.) Predpokladajme, či je to pravda, alebo nie, že nemusím byť ohromujúci 10k-hodinový raketový vedec, aby to urobil, ale mohol by sa korčuľovať len 8k hodín praxe. Ako ďaleko som schopný urobiť tieto šaty?

Pravdepodobne som pripojil v priemere 15 hodín mesačne za posledných dvadsaťpäť rokov, v niektorých prípadoch trochu viac, av niektorých prípadoch oveľa menej. Urobme však 15 hodín mesačne ako priemer. 15 x 12 x 25 je 4 500 hodín, dávať ma tesne nad priemerom … Ktorý, aby bol úprimný, je najlepšie, kde by som povedal, že moja vlastná šijacia skill je (a tí z vás, ktorí si ponechávajú – správne – že by som mal zodpovedať mojej Vzory lepšie sa dohodnú!). Ale ak budem pokračovať v tejto sadzbe, alebo ešte lepšie, kliknite na to trochu viac, mohol by som byť v Charles James Dress Level v ďalšom desaťročí, alebo tak – čo určite stojí za to skúsiť, že?

Desať tisíc hodín môže znieť trochu desivé, ale pre mňa (pretože som prakticky na pol cesty!) Znie to fantasticky povzbudzujúce. Ak chcete počuť, že nemusím mať nejaký nevýrazný Pixie-Dust posypeme kúzlo s názvom Talent alebo génius alebo Knack, aby sa druhy šaty, ktoré snívate – všetko, čo musím urobiť, je držať na to? A že tento pojem je podporený vede? Ako je to úžasné?

Budem tiež omnoho štešnejší odteraz v tom, čo nazývam “prax”. Čítanie šijacích blogov a časopisov a vidieť nové techniky? Praxe. Visieť vonku v tkanici? Praxe. Idsely Googling “Callot Soeurs”? Praxe. Tieto ďalšie 5 500 hodín budú lietať, hovorím vám!

Takže … čo chceš byť úžasný? Ako rýchlo sa môžete dostať na 10 000 hodín? Počkám, kým robíte matematiku.

Zdieľajte to:
Twitter
Facebook

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Hosťa rant na “Prečo sú vintage vzory tak drahé?” 17. júl 2008WITH 116 Komentáre
Tajné životy šaty zv. 8SEPTEMENT 13, 2006
Kde nakresliť Linejune 16, 2009With 63 Komentáre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *